Hit powrócił: łatwy bonus 100 zł za kartę Twisto

[Aktualizacja w dn. 16.03., godz. 14: PROMOCJA ZAKOŃCZONA]

Promocja Twisto powraca w najlepszym wydaniu. Czyli z bonusem 100 zł.


Karta Twisto z bonusem 100 zł
Warunki do spełnienia ciągle są bardzo proste. Trzeba tylko pamiętać o limicie wniosków objętych promocją, więc z udziałem warto się pospieszyć.


Twisto - co to jest?


Twisto to fintech (czyli firma łącząca innowacje technologiczne z finansami) wywodzący się z Czech, ale działający międzynarodowo (w tym i w Polsce). Wzorem banków zaczął organizować promocje, w których do wzięcia czeka gwarantowana nagroda. A najnowsza, V edycja jest promocją w najlepszym wydaniu, czyli z premią 100 zł (bo bywały już edycje z premią 50 zł).

Produkt, który występuje w roli głównej w niniejszej promocji to Twisto Free, czyli limit, do którego mamy dostęp za pomocą darmowej karty płatniczej Mastercard lub za pomocą karty wirtualnej, którą da się płacić za pośrednictwem Google Pay (to nowość wprowadzona stosunkowo niedawno). W uproszczeniu: karta daje limit, z którego jej posiadacz może korzystać bez kosztów. Po zakończeniu miesiąca kalendarzowego pojawi się zestawienie transakcji i do 15. dnia miesiąca kalendarzowego (następującego po miesiącu wykonania płatności) wykorzystane środki będzie należało oddać (robiąc to w tym terminie, oddasz dokładanie tyle samo, ile z karty zostało wydane).
💡 Przykład: kartą Twisto wykonasz płatności w dniu 13. (np. 70 zł) i 27.03. (np. 30 zł). W dniu 1.04. otrzymasz zestawienie transakcji, a do 15.04. będziesz mieć czas na oddanie kwoty wykorzystanej w marcu. Oddasz wtedy 100 zł i ani grosza więcej. Spłaty dokonywać można przelewem (np. z własnego konta w dowolnym banku) na wskazany rachunek lub za pomocą BLIKa.

Na co dzień aktywne korzystanie z karty Twisto może opłacić się też tym osobom, które płacą w walutach obcych. Przelicznikiem przy przewalutowaniu jest bowiem kurs ustalany przez Mastercard, czyli organizację, która kartę Twisto wydaje. A to kurs bardzo korzystny (w odróżnieniu od kursów oferowanych przez banki).


Dla kogo promocja 100 zł za kartę Twisto?


Udział w promocji karty Twisto wziąć może osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w dowolnym banku (w celu weryfikacji będzie bowiem trzeba wykonać przelew w wysokości 1 zł z własnego konta; tę kwotę Twisto oczywiście zwróci). 

Limit wniosków objętych promocją. Organizator promocji przygotował się na rozdanie 5000 nagród po 100 zł każda. Po wyczerpaniu tej puli, okres dostępności promocji zostanie zakończony. Z udziałem w promocji, gdy warunki są aż tak proste, nie warto więc zwlekać.


Jak uzyskać bonus 100 zł od Twisto? 


By uzyskać nagrodę:
 • zawnioskuj o Twisto Free (z limitem co najmniej 1000 zł) wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard, akceptując przy tym regulamin i wyrażając zgody na kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną;
 • w okresie promocji nie wypowiadaj, ani nie odstępuj od umowy, nie wycofuj zgód, ani nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Uczestnika w celach marketingowych;
 • w okresie trwania promocji za pomocą karty Twisto (tej tradycyjnej, czyli plastikowej, którą otrzymasz listem lub kartą wirtualną) wykonaj co najmniej 3 płatności (w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie); mogą to być transakcje na dowolne, nawet drobne kwoty.

I to tyle. W zamian otrzymasz nagrodę, którą jest 100 zł od Twisto na spłatę wydanej kwoty (nieco niżej wyjaśniam jak to dokładniej działa).

Oświadczenia, które należy zaznaczyć podczas składania wniosku, to:
Wymagane zgody we wniosku o kartę Twisto

Wystarczy więc odhaczyć jedynie pierwsze 4 zgody. Ostatnia jest dobrowolna.

Z oświadczeń tych wynika, że Twisto nie weryfikuje klientów w BIK, ale korzysta z baz Biura Informacji Gospodarczej oraz Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej. Firma w ten sposób chce się ustrzec przed udostępnieniem limitu osobom, które byłyby niesolidne w oddaniu wykorzystanej kwoty.

Od wnioskujących o limit i kartę Twisto nie wymaga przedstawiania dokumentów potwierdzających deklarowany dochód. Nie trzeba też załączać skanu dokumentu tożsamości. Weryfikacja klienta odbywa się za pomocą wspomnianego przelewu weryfikacyjnego z własnego konta bankowego. Weryfikacja przez Twisto i informacja o przyznaniu limitu powinna nastąpić w ciągu 24 godzin (lub w najbliższym dniu roboczym).

We wniosku pojawić się może pole do podania kodu polecenia, bo Twisto proponuje też program poleceń, w którym do wzięcia czeka... 30 zł. Ale program nie łączy się jednak z powyższą promocją, więc bilans jest prosty: 100 > 60 zł (sumując 30 zł dla polecającego i 30 zł dla poleconego).


Jak wykorzystać nagrodę od Twisto?


Nagrodę od Twisto otrzymasz w postaci 100 punktów, które pojawią się w panelu Twisto (będą widoczne w górnym prawym narożniku). 

Tymi punktami będzie można spłacić wykorzystaną z limitu kwotę. Jeśli więc wykonasz płatność kartą na kwotę 100 zł, to wyjdzie tak, że te zakupy okażą się... darmowe. Bo wydaną z limitu kwotę spłacisz 100 punktami.

Nagrodę w celu spłaty wydanej kwoty wykorzystać będzie można tylko jeden raz i w całości, więc najlepiej mieć wydane katą 100 zł (lub więcej). Wtedy 100 pkt będzie oznaczało spłacenie 100 zł wykorzystanej kwoty.


Jak spłacić wydaną kwotę?


Środki wykorzystane z limitu Twisto można oddawać na dwa sposoby. W miesiącu wykonania płatności (ale dopiero po jej zaksięgowaniu) można każdą transakcję spłacać odrębnie. Ale można też zaczekać do wystawienia zestawienia obejmującego wszystkie transakcje po zakończeniu miesiąca kalendarzowego. I wtedy da się spłacić całą wykorzystaną sumę. 

A można to zrobić za pomocą wspomnianych punktów lub przelewem z konta bankowego albo BLIKiem.


Karta Twisto - prześwietlenie oferty


Karta Twisto jest bez warunków darmowa. Nie ma ani opłat miesięcznych, ani rocznych. Karta służy do transakcji bezgotówkowych (czyli płatności w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie) - za jej pomocą nie ma możliwości wypłat środków w bankomatach.

Koszt (w postaci odsetek) może pojawić się dopiero w momencie niespłacenia w okresie bezodsetkowym ewentualnie wykorzystanej kwoty z przyznanego limitu (a na to - przypomnę - jest czas do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym wykonano płatności). Zatem jako uczestnik tego typu promocji, można wyjść z bilansem kosztów na 0 zł i zyskiem 100 zł na czysto 🙂


Karta Twisto: mój test 


Gdy na blogu opisuję jakąś promocję, to przyświeca mi jedna zasada: albo z takiej oferty korzystam, albo przynajmniej chciałbym skorzystać. Tak i stało się z kartą Twisto. Chciałem skorzystać, mogłem to zrobić, więc i tak uczyniłem (w zeszłorocznej edycji). Od złożenia wniosku do mailowej informacji o przyznaniu karty minęły 22 godziny. Zgodnie z regulaminem szybko otrzymałem też nagrodę. Sama karta przyszła po ok. 10 dniach (aczkolwiek wtedy był to dość gorący, przedświąteczny okres, więc poczta przesyłek miała sporo).

Na sam koniec zwrócę jeszcze uwagę na istotną kwestię: tylko niektóre wnioski dostępne w sieci prowadzą do promocji z bonusem 100 zł na start. Takim wnioskiem jest ten, do którego linkuję wyżej. Znaczenie, decydujące o uczestnictwie w promocji, ma bowiem informacja na trzecim etapie składania wniosku:

Kod promocyjny we wniosku o kartę twisto z premią 100 zł

W tym miejscu nic nie edytuj - pole musi pozostać niezmienione, by wpadła nagroda.

Przejdź na stronę promocji

Bądź na bieżąco i polub Promocjobranie na Facebooku:Autorem prześwietlenia powyższej promocji jest Mr. Złotówa.

Przydatne dokumenty:

59 komentarzy:

 1. Czy karta w BIK jest odnotowywana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd pochodzi ta informacja?

   Usuń
  2. W takcie wnioskowania wyraziłeś zgodę na wystąpienia do Krajowego
   Biura Informacji Gospodarczej o ujawnienie informacji gospodarczych dotyczących Twoich zobowiązań.

   Usuń
 2. A jakaś karencja w ogóle jest? Bo nie widzę nic na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie nie ma. Ale jak się ma kartę to drugiej nie idzie wyrobić.

   Usuń
 3. Czy kartą można płacić normalnie w sklepach? Np w Biedronce, Lidlu itp? Jak to wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To kartą Mastercard. Możesz nią płacić wszędzie tak jak każdą inną kartą.

   Usuń
  2. Wszędzie można płacić

   Usuń
  3. Prawie wszędzie zapłacisz. Są pewne wykluczenia. Cytuję odpowiedź z supportu:
   "Kartą rzeczywiście nie można płacić m.in. na poczcie, w punktach bukmacherskich, w kasynie.
   Nie można również wypłacać gotówki z bankomatów."

   Usuń
 4. właśnie co z karencją? może właściciel zapyta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karencji nie ma. Ale kto ma kartę to drugiej nie wyrobi.

   Usuń
 5. w sensie, jak zamykałem kartę i ją zniszczyłem, to już się nie da nowego konta nigdy otworzyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da się. Czemu nie? Tylko lepiej zarejestrować się na innego maila bo przy tym samym możesz wyskoczyć błąd.

   Usuń
 6. ja otrzymałem nagrode w postaci 100 punktów tj. 100 zł od razu dzisiaj po uzyskaniu limitu. nie wykonywałem żadnych płatności karta a w tym samym dniu w sumie po 10 minutach od założenia otrzymałem juz bonus:) super:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam! Bonus jest od razu co jest bardzo miłym zaskoczeniem.

   Usuń
 7. Czyli jak kartę z poprzedniej promocji zamknąłem i po wypowiedzeniu dostałem mailem potwierdzenie to teraz mogę założyć nową?

  OdpowiedzUsuń
 8. Umowa kurierem czy w jakiś inny sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko przelew weryfikacyjny ze swego konta w banku. W taki sposób weryfikują.

   Usuń
 9. A jak brałam udział w poprzedniej edycji, zamknęłam tamto konto mogę wziąć znowu udział?

  OdpowiedzUsuń
 10. Student bez wynagrodzenia od pracodawcy da radę założyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bezrobotny. Weryfikacja trwała kilka minut, na kocie mam już 100 zeta!

   Usuń
  2. Dochód tylko deklarujesz.

   Usuń
  3. Ich tak naprawdę nie interesuje czy ktoś jest zatrudniony czy nie jest, gdyż tu chodzi o klienta, który będzie używał karty, a ponieważ jest to wyjątkowo atrakcyjna oferta, więc są pewni pozostania na stałe.

   Gdyby ktoś się nie wypłacił, to zamkną kartę i po temacie. Dług zapewne odpuszczą w przypadku kilku groszy, a od poważniejszych przypadków są windykatorzy :)

   Usuń
 11. Czy będzie wiadomo kiedy pula się skończy czy to działa na zasadzie kto pierwszy ten lepszy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twisto powinno dać znać o zakończeniu (tak było przy poprzedniej edycji).

   Usuń
 12. W jaki sposób wygląda zamykanie karty/konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opcje są dwie: listownie (Twisto, ul. Zgody 3/8, 00-018 Warszawa) lub mailem (kontakt@twisto.pl, ale to opcja dla korzystających z podpisu elektronicznego weryfikowanego).

   Usuń
  2. Regulamin Świadczenia Usług Płatniczych przez Twisto payments a.s.

   22.3 — Użytkownik korzysta z prawa do wypowiedzenia Umowy o usługę płatniczą poprzez złożenie Dostawcy oświadczenia o wypowiedzeniu w następującej formie pod rygorem nieważności:
   22.3.1 — w formie ustnej – przez telefon kontaktując się z Działem obsługi klienta;

   Tel: +48 22 263 02 10

   Usuń
  3. W wiadomościach e-mail na samym końcu podają inny adres:
   Twisto Polska sp. z o.o., ul. Puławska 2, 02-566 Warszawa

   Usuń
  4. @Anonimowy 11 marca 2020 23:51, faktycznie doszła możliwość telefonicznej rezygnacji. Dobra zmiana!

   @Anonimowy 12 marca 2020 00:07, to adres siedziby. Adres korespondencyjny do wysyłki wypowiedzenia jest taki, jak podaję wyżej (wynika to z regulaminu świadczenia usług przez Twisto - pkt. 22.3.2).

   Usuń
  5. W celu odstąpienia od umowy należy skorzystać z formularza odstąpienia od umowy. Jest dostępny na profilu, po zalogowaniu. Trzeba kliknąć w prawy górny róg, wybrać sekcję “dokumenty” i kliknąć “Umowa Twisto Free”. Formularz jest na samym dole. Tak uzupełniony dokument należy wysłać na kontakt@twisto.pl (koniecznie z użyciem podpisu elektronicznego) lub listem na adres ul. Zgoda 3/8A, 00-018, Warszawa.

   Aby wypowiedzieć umowę należy napisać wypowiedzenie odręcznie i wysłać na adres powyżej. Konto zostanie zdezaktywowanego w ciągu 30 dni od złożenia wniosku, a Twisto poinformuje poprzez e-mail kiedy to nastąpi.

   Usuń
 13. Czy po zalogowaniu do konta można znaleźć numer rachunku do spłaty karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klikając w imię i nazwisko można przejść do dokumentów i tam jest umowa.

   Szybszym i wygodniejszym sposobem na spłacenie karty (zwłaszcza też poprzez wykorzystanie punktów) jest korzystanie z opcji dostępnych w panelu Twisto. A tam spłatę można zrealizować na dwa sposoby:
   • każdą pojedynczą płatność (ale dopiero zaksięgowaną) można spłacić klikając w nią i wybierając opcję "zapłać", a następnie wybrać jeden z dostępnych sposobów spłaty: punkty, BLIK lub przelew
   • można też zaczekać do końca miesiąca, gdy wszystkie transakcje wykonane w ciągu miesiąca zostaną ujęte w zestawieniu. I wtedy całość będzie można spłacić poprzez wybór opcji "zapłać wszystko teraz".

   Pamiętać należy, by punktów nie wykorzystywać cząstkowo, więc jeśli transakcja lub suma transakcji na zestawieniu będzie niższa niż 100 zł, to wtedy nie warto spłacać punktami.

   Usuń
  2. Z jakiego powodu punktów nie warto wykorzystywać cząstkowo?

   Usuń
  3. 7.8 Uczestnik może korzystać z danego Bonusu na następujących zasadach:
   7.8.1 jednokrotnie, co oznacza, że po wykorzystaniu danego Bonusu nie będzie możliwe ponowne
   dokonanie spłaty zobowiązań Uczestnika względem Twisto w sposób wskazany w pkt 7.6 przy
   wykorzystaniu tego samego Bonusu;

   Więc wychodzi na to że regulamin jedno, a praktyka chyba drugie. Zresztą tak jak z tym że te punkty pojawiają się od razu.

   Usuń
  4. "po wykorzystaniu danego Bonusu nie będzie możliwe ponowne
   dokonanie spłaty zobowiązań" - nic dziwnego, że jak zostanie już wykorzystany, to staje się bezużyteczny ... zresztą to zapewne tłumaczenie z czeskiego w Google Translate Desktop :)

   Usuń
  5. @Anonimowy, 12 marca 2020, 11:30

   Tak, punkty pojawiają się od razu po czym nawet wysyłają e-mail oraz SMS informujące o ich przyznaniu.

   Usuń
 14. "Autorem prześwietlenia powyższej promocji jest Mr. Złotówa" ... czy on tu zagląda?

  OdpowiedzUsuń
 15. "Pamiętać należy, by punktów nie wykorzystywać cząstkowo, więc jeśli transakcja lub suma transakcji na zestawieniu będzie niższa niż 100 zł, to wtedy nie warto spłacać punktami."
  Dlaczego?
  Zapłaciłem cząstkowo wiwlww małych kwot. Nie zauważyłem żadnej różnicy. Rozlicza tak jak trzeba.
  Co masz na myśli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o pkt 7.8 który cytuję wyżej.

   Usuń
  2. Na moim koncie widnieje taka info: "Masz punkty o wartości 100 zł
   Możesz użyć punktów do opłacenia swoich transakcji i rachunków miesięcznych" i moim zdaniem oznacza to, że można opłacać rachunki cząstkowo.

   Punkty można przeznaczyć wyłącznie na spłatę powstałego zadłużenia. Należy najpierw zrobić zakupy w jednym ze sklepów umożliwiających płatność Twisto, lub zapłacić kartą Twisto. Tak powstałe zadłużenie będzie można spłacić punktami. W tym celu, po zaksięgowaniu płatności należy wybrać płatność, którą chce się opłacić, kliknąć "zapłać" i wybrać sposób płatności punktami.

   Usuń
  3. Złotówa, dlaczego piszesz, żeby punktów nie wykorzystywać cząstkowo? O co tu chodzi?

   Usuń
  4. Być może Złotówie chodziło o to, że punkty są za każdym razem zaokrąglane, np. za płatność 29,75 zł pobierane jest z konta 30 punktów?

   Usuń
  5. Być może :)

   Usuń
 16. Wygląda na to, że każdy klient ma w Śląskim swój rachunek do spłaty kredytu: aa105001616762xxxxyyyyzzzz - solidna firma!

  OdpowiedzUsuń
 17. witam. Czy ktos sie orietuje czy moge wyslac 2 wypowiedzenia 1 listem ? Tzn moje i dziewczyny w jednej kopercie (1 oplata za wysylke :D)czy lepiej 2 osobne listy ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam pytanie do ludzi, którzy używali ich karty za granicą. Obecnie ich kurs €/PLN to 4,38 - czy to byłby rzeczywisty przelicznik przy zakupach ich kartą w krajach €-zony czy doliczają jeszcze do tego jakieś dodatkowe opłaty/prowizje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba najlepiej będzie zwrócić się z tym pytaniem do Twisto.

   Usuń
  2. Wymiana jsd tylko po kursie Mastercard

   Usuń
 19. Witam. Promocja zakończyła się 16 marca i nie zrobiłem 3 płatności kartą bo jeszcze jej nie mam, bonus czyli punkty od razu dostałem jak każdy pewnie z nas... Pytanie czy ten bonus mi nie przepadł że nie zrobiłem 3 płatności w trakcie trwania promocji???

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam. Pytanko mam...Promocja zakończyła się 16 marca, nie zrobiłem jeszcze 3 płatności kartą ponieważ jej jeszcze nie dostalem a promocja się już zakończyła... Zakończyła się promocja gdyż pula wniosków już się zakończyła ... Dostałem bonus 100pkt jak każdy z nas, pytanie czy ten bonus mi nie przepadnie że nie zrobiłem tych płatności?

  OdpowiedzUsuń
 21. Witam. Czy można aktywować i płacić karta wirtualnie?

  OdpowiedzUsuń
 22. skoro od razu dają 100pkt to rozumiem ze nie trzeba robić 3 płatności i można zrobić 1 na 100zł i będzie można spłacić punktami, ktoś z was już może tak zrobił?

  OdpowiedzUsuń
 23. Złotówa, czy rachunek można spłacić kartą płatniczą np. Alior Banku? Czy to zaliczy się do obrotu miesięcznego w wysokości 300 zł co zwalnia z opłaty za kartę wydaną do ROR?

  "Płać przez imoje - korzystaj z szybkiego i bezpiecznego sposobu płatności.
  Za pośrednictwem imoje możesz płacić szybkim przelewem, kartą lub BLIKiem"

  OdpowiedzUsuń
 24. Zbliża się 15. kwietnia czyli termin spłat - płacił już ktoś kartą płatniczą poprzez opcje online iMoje?

  OdpowiedzUsuń