Zmiany w Twisto.pl: uważaj na opłatę za plan Space

Twisto zapowiada zmiany: wprowadza płatny plan taryfowy.

Karty Twisto
I ten płatny plan (Space) zostanie z automatu włączony wszystkim klientom. Kto nie chce płacić, ten musi być czujny. Bo opłaty na szczęście da się uniknąć.


Znamy to dobrze. Nowa, świetna, bezkonkurencyjna oferta, promocja, pozyskiwanie klientów. Tak robią banki, ubezpieczyciele, towarzystwa ubezpieczeniowa i wiele innych firm. Z czasem zaczyna się jednak presja na wynik (czytaj: zarobek), więc pojawiają się zmiany (czytaj: nowe opłaty i/lub podwyżki). Nie może więc nas zaskoczyć, że to co dobre nie trwa wiecznie.

Dostawca usługi Twisto wprowadza zmiany. Jednolitą ofertę zastępuje dwoma planami taryfowymi spośród których klient może zdecydować się na opcję sobie odpowiadającą. A do wyboru jest plan Online (za 0 zł) lub plan Space (za 9,99 zł miesięcznie).

Zmiany w życie wchodzą już od 1.10.2020 r. I nie można przejść wobec nich biernie, bo płatny plan Space zostanie włączony wszystkim (także obecnym klientom) z automatu!

A był moment, w którym karty Twisto mogły cieszyć się dużym zainteresowaniem, bo dzięki promocjom do zgarnięcia było 50 czy aż 100 zł na start (nawet za samo wyrobienie karty!). Do tego dochodziły inne korzyści: ułatwiony proces wnioskowania o kartę (bez weryfikacji BIK), możliwość darmowego korzystania z karty, korzystnych rozliczeń płatności w walutach obcych czy odroczonego terminu spłaty środków wykorzystanych z karty. 

Żeby jednak teraz nie zaskoczyć się obciążeniem rachunku Twisto nową opłatą, lepiej podjąć działania... na które jest stosunkowo niewiele czasu. Bo o ile zmiany zostały już ogłoszone jakiś czas temu, to przełączenie do taryfy Online (czyli tej darmowej) zostało umożliwione dopiero od 14.09.2020 r.

O tym jak zachować sobie Twisto za 0 zł napiszę nieco niżej. Najpierw jednak porównam plany Online i Space, bo ta druga opcja dla niektórych osób być może jednak będzie opłacalna (no ale to już pozostawiam indywidualnej kalkulacji).

Twisto Online i Twisto Spece - porównanie


Generalnie zmiany sprowadzają się do tego, że najbardziej podstawowe funkcje pozostaną w planie Online (za 0 zł), a więcej funkcjonalności będzie dostępne dla użytkowników planu Space (za 9,99 zł miesięcznie). Przy czym - co już może sugerować nazwa pierwszego z planów - różnica sprowadzi się też do zakresu korzystania z Twisto. 

Plan Online nie da możliwości korzystania z karty w postaci fizycznej, a więc plastikowej karty (która odtąd będzie dostępna wyłącznie dla tych, którzy będą użytkownikami planu Space). Podsumowując: kto będzie chciał korzystać z planu Online, ten offline już nic nie zrobi.

Jedynie w planie Space dostępne będą też płatności Google Pay (i Apple Pay, których wprowadzenie Twisto już zapowiada) oraz usługa Twisto Split (ułatwiająca rozliczenia pomiędzy znajomymi). 

Zmiana pojawi się też na płaszczyźnie rozliczeń transakcji w walutach obcych. W planie Online do każdej następującej przy tym wymiany walut zostanie naliczona prowizja 3%. W przypadku planu Space do 3 tys. zł wymiana będzie odbywać się bez dodatkowych kosztów, ale ponad ten limit również pojawi się prowizja 3%.

Inne podstawowe funkcjonalności Twisto, jak limit kredytowy do 45 dni czy przesunięcie płatności, pozostają bez zmian, a więc będą dostępne dla każdego użytkownika Twisto (bez względu na wybrany plan taryfowy).

Różnice pomiędzy taryfą Online i Space najlepiej obrazuje poniższa tabela przygotowana przez Twisto:
Tabela: porównanie planów Twisto (Online i Space)

Jak przełączyć plan taryfowy Twisto?


Jeśli chcesz dalej korzystać z Twisto, nie chcąc przy tym ponosić comiesięcznego kosztu 9,99 zł (a więc gdy wystarczą Ci funkcjonalności dostępne w ramach planu Online), to niezbędnym jest teraz dokonanie wyboru - bo jeśli tego nie zrobisz, to od 1.10.2020 r. wszystkim klientom Twisto zamierza włączyć plan Space.

Po zalogowaniu do Twisto poprzez przeglądarkę internetową, po kliknięciu w swe imię i nazwisko (widoczne w prawym górnym narożniku) z rozwijalnego menu wybrać należy 'Ustawienia' i dalej 'Plan taryfowy'.
Zmiana pakietu Twisto ze Space na Online

Po kliknięciu w przycisk 'Zmień plan' pojawią się informacje, iż "Twoja karta Twisto zostanie dezaktywowane 01.10.2020", ale też i "Twoje konto Twisto będzie darmowe".

Z kolei w aplikacji mobilnej zmiana możliwa jest po wybraniu opcji 'WIĘCEJ' na ekranie głównym (po zalogowaniu) i dalej 'Zmień pakiet'.

Jeśli szukasz dla siebie darmowej karty kredytowej, którą można posiadać także w tradycyjnej, plastikowej formie, sprawdź bankową promocję, którą opisują na blogu Bankobranie: darmowa pożyczka do 5000 zł + bonusy do 720 zł z BP-Motokartą w Citibanku.

7 komentarzy:

 1. Jak można zrezygnować z karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba wysłać wypowiedzenie pocztą na adres Twisto.

   Usuń
  2. Listownie.

   Usuń
  3. Teraz można też na infolinii.

   Usuń
  4. Dzwonisz i mówisz ze chcesz zrezygnować.

   Usuń
 2. Dzięki ci za przypomnienie na meilu, prawie bym się w to wkopał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzwonisz ze nie zgadzasz się ze zmianami i pyk.

  OdpowiedzUsuń